Shyhrete Ahma:ZERI YT I DHIMBJES......

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Shyhrete Ahma:ZERI YT I DHIMBJES......

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed May 09, 2012 7:57 pmShyhrete Ahma:ZERI YT I DHIMBJES......
(Agim Gashit)

Zërin e dhimbjes e degjuan dhe malet
e dëgjuan kodra e shkëmbinjë
por nuk e dëgjuan thirrjen e ndihmës
për sëmundjen tënde të rënduar,

me shpresë të ngrirë.

Zëri Yt jehoi fushave anembanë arbërisë
kënga, poezija dhe pena jote e artë
lëvruan dhimbshëm për kombin e Shqipërisë
për luftëtarë, heronjë e trimat tanë.

Zëri Yt sot këmbon me dhimbje
thërret e pret një dorë të zgjatur
ndihmë për jetën, për operime
kancer famëkeqi të është kanosur
në zemrën e tënde , në mushkërinë!

Zëri Yt dikur ishte krenarë dhe buqiste
maleve, pyjeve, fushave dhe odave...
sot zëri Yt është zëri i lotëve...
lutje tek Zoti, tek fati dhe lutje miqëve!


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi