Agim Gashi:Po ta kisha një kasollë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi:Po ta kisha një kasollë

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun May 06, 2012 9:01 pmAgim Gashi:Po ta kisha një kasollë

Po ta kisha një kasollë
Ku ta fusja unë koken
Një kasollë me një frengji
Dhe t´jetoja në liri
Sdo t´më marri frika mua
Pse fryen era e murrlani
Kur t´bie shi t´më kapi pika
Kur bie borë t´më ngrihet koci
Do të ndjehesha si mbi re
Jetë e ëmbël në atdhe

Por i mjeri skam shtëpi
As në atdhe as n´kurbet të zi
Për shumë gjëra më merr malli
N´vend t´shtëpisë më ndal spitali

Dikur kisha shtëpinë time
Çdo mëngjes tym në oxhaqe
Der sa ra kulçedra n´troje
Na i mbylli portat fare
Na i dogji ato me zjarre
Mbi çati sot po mbinë bari
Shtambat terë pa një pike ujë
Unë i ngrati su ktheva kurrë
Mbeta rrugëve në dhe të huej


16.04.2012
Klinika Universitare Aachen
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mejreme Gjocaj

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun May 06, 2012 9:02 pm

Mejreme Gjocaj


Në varfëri më besim duhet të durosh,
E moralin mos ta lëshosh,
Se veq zemra ty të thehet,
E morali kurr s’të kthehet.

Kot mundohesh, e asgjë s’arrin,
Ashtu si janë shkruar gjërat do të vijnë,
Kujto çdo herë Zotin dhe frigoju veq Atij
Pasurija dhe varferia vijnë vetëm prej Tij.


Jeta është e mirë kur më besim e kalon,
Në mëngjes dhe mbrëmje Zotin kur kujton,
Kur më frikërrespekt e madhëron në këtë jetë,
Gëzim dhe qetësi gjenë në ket´Jet dhe ahiret.Zoti ju Sheroftë sa më shpejtë dhe ju Bekoftë me gjithë të mirat ...!!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi