I përballur me furtunat Adem Salihaj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

I përballur me furtunat Adem Salihaj

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Apr 24, 2012 6:50 pmI përballur me furtunat Adem Salihaj
(Në shënjë rrespekti për kandidimin e mikut Adem Salihajt për Kryetar Komune të Ferizajit!)

Në Ferizaj pranë Lybetenit
E ku bora nuk shkrinë kurrë,
Eshtë një djalë me atdhetari
Adem Salihaj burrë mbi burrë.

Në përballje me furtuat
Mori plagë me u ripërtri,
Edhe zemrat më të ngrime
Me fjalë burrash i ka shkri.

Ia ka dhënë atdheut besën
Dhe Ferizajit qytet trimërie,
Do ta qon pra n´lulëzim
Mu ashtu si i ka hije.

Para pra Adem Salihaj
Mos u ndal as në pleqëri,
Ja ke dhënë besën Rugoves
Me punue për Dardani.

Ferizaji buzë Nerodimes
Ku n´dy detra ujin qon,
Ashtu edhe zemra jote
Dashuri n´popull shpërndan.

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi