Një kujtim nga miku Xheladin Mjeku

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Një kujtim nga miku Xheladin Mjeku

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 31, 2012 3:47 pmNjë kujtim nga miku Xheladin Mjeku

Nga viti i largët i shekullit të kaluar- 1982, kur po mbanim një Takim letrar dhe përcjellja e vargjeve poetike me tingujt e sharkisë së Agim Gashit i jepnin vlera kësaj ore letrare, me ka mbetur në kujtesë ky burr i madh me zemër fisnike dhe sinqeritet për artin dhe të bukurën që burimin e ka nga shpirti i çiltër dhe bujar i krijuesit dhe udhërrëfyesit të lirisë.
Prandaj, edhe tash kur po i shkr...
uaj këto çaste kujtimi nga ajo kohë e largët, besoj fort se krijuesi dhe rapsodi Agim Gashi nuk ka çka brengoset për asgjë, sepse të gjitha të këqijat i ka mposhtur përgjithmonë, duke ua hapur rrugën vlerave të pafund që shpirtërisht i ndien lexuesi dhe adhuruesi i zërit të poetit dhe rapsodit.
Uroj nga zemra shërimin e shpejtë dhe me dëshirën që të lexojmë vargjet poetike dhe të dëgjojmë tingujt e këngës burimore nga shpirti i rapsodit po nis këtë mesazh dashamirësie për mikun dhe krijuesin e mirëfilltë me dëshirën e shërimit të shpejtë dhe kthimit në mesin e miqëve, shokëve, dashamirësve dhe të gjithë atyre që e duan dhe i do sinqerisht!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi