Agim Desku:Në vend të urimit për operim të mbarë!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Desku:Në vend të urimit për operim të mbarë!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Mar 16, 2012 8:47 pmAgim Desku:Në vend të urimit për operim të mbarë

Krijuesit e rapsodit shqiptar Agim GASHIT

I nderuar,një ëndërr e gjallë e jona


Dhe frymëzim poetik për secilin krijues,një eveniment i thënë,
ke shpirtin tonë me vete,ke edhe përendinë që i do,më shumë ,poetet, ata,
siq je ti dhe ai te ka në përkujdesje.
kemi kënaqësinë që ti do dalesh si një lua
se na duhesh.Përse të na mungosh ,kur te kemi ketu,
je një eveniment ,i gjallë,i dashur dhe dhe plot elan pune,ngasene presim shumë nga ju,këshilla,redaktime,por mbi te gjitha fjalët më të bukura që jemi mësuar të na dergon edhe kur
komunikojmë.Shpirtërisht,jemi me ty edhe atëherë kur ti mendon se do të jesh vetëm,jo,je me neve,në çdo urim,kaloje bukur kohën ,me urimet për kohen më të bukur tuajen,e duam edhe na këtë ,Ti je koha e jonë dhe nje e ardhëme e dashur ,ne përkujdesemi shpirtërisht me gjerat e bukura që ti të ndjehesh bukur.Janë këto besoj fjalët me te bukura që ruhen në çdo cep atdheu per birin e Tij,z/Agim GASHI.


Me respekt te vacantë,miku I juaj,Agim DESKU!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi