Agim Gashi:Gëzuar Verën Shqipëri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi:Gëzuar Verën Shqipëri

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Mar 14, 2012 6:02 pm

Agim Gashi:Gëzuar Verën ShqipëriNga mërgimi këtu n´Evropë
Me gjithë zemër e dashuri,
Shumë, shumë Urime për Ditë të Verës
Moj e dashur Shqiëri.

Kanë qelë lulet si kurrë më parë
Në Arbëri në t´bukrin dhe,
Edhe njëqind shekuj tjerë
Qelshin kështu për Jubile.

Jamë i lumtur me lotë gëzimi
Ja nisë këngës me sharki,
Zëri im në kupë të qiellit
Për Njëqindvjet Shqipëri!

14.03.2012
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi