Jemin Kabashi:Do t'jetosh shum gjat o Burre...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Jemin Kabashi:Do t'jetosh shum gjat o Burre...

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Mar 14, 2012 5:40 pm


Jemin Kabashi:Do t'jetosh shum gjat o Burre...

Edhe shume kohe ti do jeton
Qeshte ky vaj
Qeshte kjo lutje
Kjo brenge pse te mundon

Sdua te te shoh duke vuajtur
Miku im qeshte ky zhgenjim
Qeshte kjo frike qe t'ka kapluar
...
Ti dhe shume kohe ke per te jetuar

Per trupin tend
Ka shume vend kudo ne Kosove
Jo pse ne duhet ta falim
Por ti at vend e meriton

I ke dhene shume kesaj toke
Gjak e djers ti ke dhen shume
Vend ma tbukur ke n'Kosove
Pran secilit kopsht, pran secilit lum

Sa shume kenge ti kendove
Ty stu lodh zeri kurr
Sa shume vjersha ti i shkrove
''DO TE JETOSH SHUME GJAT O BURRE ..."
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi