Drita Krasniqi:Agim Gashi tungjatjeta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Drita Krasniqi:Agim Gashi tungjatjeta

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Mar 13, 2012 12:43 amDrita Krasniqi:Agim Gashi tungjatjeta

Agim Gashi tungjatjeta
Të na rrofsh edhe shumë mote,
Të Uroj me shpirt e zemër
Unë Drita, mikja jote.

E di mirë që t´ka rrokë smundja
Tash sa kohë edhe lëngon,
Vuajtja jote dhe varfëria
Zemren time ma lëndon.

Po ti je një artist kombi
Me dashuri që ushqen atdheun,
Vargjet tua dhe sharkia
Kthjellin qiellin, ujisin dheun…

Ma ndien mire kjo zemra ime
O i madhi atdhetar,
Që ndaj kësaj smundje t´keqe
Ke me dal fitimtar.

Sa më shpejt përseri të presim
Që atdheut ti këndojmë,
E fitoren kundës smundjes
Të gjithë sbashku do ta festojmë.

Se na prêt këtë vit atdheu
Sa shumë detrat që i kemi
N´këtë Jubile atje na presin
Që në Vlorë këngës t´ja themi.

Mija njerz për Ty po luten
Gjithë shqiptarët në boten mbarë,
Do t´na vish i shëndosh si molla
Me sëmundje t´mundur fitimtar!


Drita Krasniqi
12.03.12
Itali

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komentet e miqëve

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Mar 13, 2012 11:00 amPjerin Ndreka T'lumshin duert Drita e me kete rast i uroj edhe une vllaut tem Agim gashi qe ta mposhtin smundjen e t'bahet edhe ma i forte.Faleminders Drita per kete poezi t'shpirtit tand.
vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2 • Ismail S Rexhepi një përkushtim shum i ndjeshëm miqësor....Falemnderit Drita ...ooo i kam thënë un ky ska ku shkon ka ende punë pa e prit nëntorin e tretë ....e me inis do tjera amanete....ju marrsha ngryk ma frik të dyve...
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 4 • Pjeter Zefi
  Po ti je një artist kombi
  Me dashuri që ushqen atdheun,
  Vargjet tua dhe sharkia
  Kthjellin qiellin, ujisin dheun…

  ... ──────────██
  ─────────█▓▓█
  ─────────█▓▓█
  ─────────█▓▓█
  ──────██▓█▓▓█
  ────██▓▓██▓▓█
  ──██▓▓█▓█████
  ─█▓▓█▓▓█▓▓▓▓▓█
  █▓█▓▓█▓▓███▓▓▓█
  ─█▓█▓▓█▓▓█▓█▓▓█
  ─█▓█▓▓███▓▓▓▓█
  ──█▓██▓▓▓▓▓▓█
  ───█▓▓▓▓▓▓▓█
  ────█▓▓▓▓▓▓█
  LIKE..Mehr anzeigen
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 7 • Agim Ismajli O Zot Sa Bukur e keni shkru.!
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2 • Art Vidohova KËTO VARGJE TË THJESHTA DALË NGA SHPIRTI TËND I MADH PËR TË MADHIN AGIM GASHI JANË NJË MESAZH I MADH BAMIRËSIE.sOT SHUMË KALOJNË DITË TË VËSHTIRA.POETI DHE RAPSODI PËRVEÇVËSHTIRËSIVE EKONOMIKE PO LUFTON PËR JETË A VDEKJE ME SH[NDETIN E TIJ.AI KA NJË SHPIRT TË MADH ,KA URIMIN E MILIONA ZEMRAVE SHQIPTARE,SHËRIM TË SHPEJTË O NJERI I MADH...
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 4


 • Agim Gashi Më çmende moj Drita. Të falemnderit shumë. Ju falenderoj edhe miqët që po komentojnë, Pjerinin, Ismailin, Pjetrin e Agimin.Përqafime për të gjitthë!
  vor 10 Stunden · Gefällt mirGefällt mir nicht mehr · 7


 • Agim Gashi http://www.akllapi.net/t19955-drita-krasniqiagim-gashi-tungjatjeta#25881  Drita Krasniqi:Agim Gashi tungjatjeta agim.poeticforum.com

  Drita Krasniqi:Agim Gashi tungjatjeta Agim Gashi tungjatjeta Të na rrofsh edhe s...humë mote, Të Uroj me shpirt e zemër Unë Drita, mikja jote. E di mirë që t´kaMehr anzeigen
  vor 10 Stunden · Gefällt mirGefällt mir nicht mehr · 3 · • Shukrije Doda Shum bukur i ke thurr keto vargje e nderuar..Drita..per njeriun qe i kendoi popullit dhe atdheut..Lutem..z.Agim..te fitoj kunder semundjes..
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 3 • Xheva Gjilan Te lumte moter Drita ...
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2 • Drita Krasniqi Ju falenderoj miqt e mi te nderuar,komentet dhe uratat e sherimit te patritotit ton te madh,i cili me punen e tij te palodhur ndaj atdheut dhe kombit,nuk u kursye kurr...ti lutemi Zotit te gjith se bashku per sherimin e tij..i lumi Zot beft mrekullira,qe ti jep forz dhe sherim te plote...me respekt maksi per ju!
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 9 • Fitim Maliqi ZOTI I NDIHMOFTE TE MADHIT AGIM GASHIT SHERIM SA ME TE SHPEJTE EJUVE PJETER EDHE MENTOR EDHE DRITA JU LUMTE PER VARGJET.UNE MENDOJ SE AGIM GASHI MERITON SHUME PERKRAHJEN PER ARSYE SE AI KA HUMBE ME SA DI UNE NJE DJALE NE LUFTE EDHE ESHTE I DERRMUAR NGA JETA E TASH I NEVOJITET NDIHMA ATIJ SI MORALE ASHTU EDHE MATERIALE.
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 4 • Xheva Gjilan http://youtu.be/2Z84VBsOflo  KOSOVA FESTON ,LIRI RASHA -Besa Bese NEW www.youtube.com
  besa-bese
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 3


 • Pjeter Zefi
  BRAVO ,,, Drita Krasniqi eshte me te vertet diqka e bukur ....te falenderoj per tag, mes ketyre miqve ndjehem edhe une si z Agim Gashi Rrespekt..

  ______________¶¶¶¶¶¶¶
  ____________¶¶¶111111¶ __¶¶
  __________¶¶1111¶¶¶¶¶¶¶¶11¶¶
  ... ________¶¶111¶1¶¶¶1111¶¶111¶
  ________¶111¶¶¶¶¶¶¶¶111¶¶111¶
  _______¶¶¶¶¶1¶¶1¶1¶¶111¶¶111¶
  ______¶¶11¶¶¶¶¶111¶¶¶11¶¶111¶
  _____¶¶111¶¶¶11¶¶11¶¶11¶¶111¶¶
  ___¶¶¶¶11¶¶1¶¶¶¶¶¶¶¶11¶¶111¶¶1¶_¶
  __¶¶1¶¶11¶¶¶¶¶¶11¶¶1¶¶¶¶11¶¶11¶_¶¶
  _¶¶11¶¶111¶¶11111¶1¶¶¶¶11¶¶¶11¶¶2¶¶
  _¶111¶¶¶111¶1111¶1¶¶1¶11¶¶1111¶¶2¶¶
  ¶¶11¶¶1¶¶¶11¶111¶¶¶11¶11¶11111¶¶2¶¶
  ¶111¶¶1¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶11¶¶11¶11¶111¶2¶2¶
  ¶1111¶¶¶111¶11111¶¶1¶11111111¶¶¶2¶¶
  ¶11111¶¶¶¶11111¶¶¶11¶1111111¶¶¶2¶¶
  _¶111111¶¶¶¶¶¶¶¶1111¶111111¶¶¶¶¶
  __¶1111111111¶111111¶¶1111¶¶¶¶
  ___¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶1¶¶11111¶¶1§§§§
  ____________¶¶¶¶¶¶¶11¶¶¶¶§§§§
  ___________¶222¶¶¶¶¶¶¶¶¶§§§§§_¶¶
  __________¶222¶¶____§§§§§§§$$¶¶
  __________¶2¶____________¶¶$$$¶
  ___________¶¶_______________¶¶$¶
  __________________________¶¶¶¶¶$¶
  ______________________________¶¶$¶_¶¶
  ________________________________¶$¶¶¶
  _________________________________¶$¶
  _________________________________¶¶$¶
  __________________________________¶$¶¶
  _________________________________¶¶¶$¶
  _____________________________ ______¶¶$¶
  _____________________________________¶$¶Mehr anzeigen
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 4 • Un-ë Ajeti Jam Elegji madhështore për Mikun gjegjesisht për Legjendën e gjallë,Rapsodin tonë t'pa shoq dhe t'pakrahasueshëm;AGIM GASHI
  Të Lumt Mike...me plot bindje po e them se,edhe i madhi Maksut Shehu do ta kishte për lakmi,se si kaq bukur në vargje e keni potretizuar;Kët Kolos 5....
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 3 • Un-ë Ajeti Jam Elegji madhështore për Mikun gjegjesisht për Legjendën e gjallë,Rapsodin tonë t'pa shoq dhe t'pakrahasueshëm;AGIM GASHI
  Të Lumt Mike...me plot bindje po e them se,edhe i madhi Maksut Shehu do ta kishte për lakmi,se si kaq bukur në vargje e keni potretizuar;Kët Kolos 5....
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2 • Astrit Maksuti Shume bukur i ke thurur keto vargje per nenen shqiperi dhe te mallit agimit i uroj sherim te shpejte mike e shtrejte drita rrofte shqiperia etnike rrofte populli shqiptar i bashkuar zoti i bekofte shqiptaret
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2 • Dragusha Ragip
  Nuk ka se si ndryshe shpirti patriot te mos shprehi kurajon e forte per bashkeatdhetaret e vet. Muzikaliteti shpirti krijues i autores ban qe keta vargje ti thone semundjes :Ndal ! dhe mos guzo te prekesh ma gjate zemren e popullit ku aty g...jindet kanga e tije shpirti briland i artistit Agim Gashi . Ndaj tek shoqeron deri ne fund vargun kurajoz sejcili nga ne e ndjene nevojen ma shume se kurre ti rrime prane mikut dhe vellait tone Agimit. Poetja Drita Krasniqi rradhite fjalet dhe fale besimin e saje se kjo qe ka goditur Agimin do te kaloje shpejt. Te gjithe se bashku urojme sherim te shpejte . Pergezime poete.Mehr anzeigen
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 3 • Ana Fusha Sherim te shpejt . Z . Agim GASHIT..DHE TY MIKJA IME DRITA ME KETE ZEMER BUJARE QE KE..TE DHENTE ZOTI VETEM LUMTURI NE JETE
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 3 • Mira Korance Faleminderit Drita per tagg..!Kam shume respekt per Artistn Z.Agim Gashin,sigjithmone ai eshte fenomen,ne cdo aspekt te krijimtarise e te Intepretimit ,por me e rendesishmja eshte ka fisniker e Patriotizem !Ju uroj Suksese nga zemra juve,e vellait tim Gimit!
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 4 • Mentor Thaqi A ka gjë më të mirë se sa motra të i shkruaj, këndoj dhe të lutet për shërimin e vëllaut?! Jo qebesa, kjo është madhështia e dashurisë vëllazërore (motrore), pushton zemrat vargu yt motermira jonë Dritë!
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 5 • Tonin Nikiolli Nje shpirt dhe zemer e dashur, shkruan per nje tjeter shpirt dhe zemer njeriu. Nje perkushtim i bukur, i ndjeshem dhe i merituar. Komplimenti Drites dhe shume urime Agim Gashit qe te fitoje betejen me te veshtire ne jeten e tij, ate kunder semundjes!
  vor 8 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2 • Dan Kosumi Te lumte mikja ime per keto vargje kushtuar mikut tone Agim Gashi ..... kam degjuar te thone ne odat tona, "ai qe eshte rrezuar prej dardhes le te vije me me pa".... Po Agim miku, nese kan thene mjeket mendimin nuk e ka thene zoti, Po ta thot vellai, e kam mundur une te njejten semundje, do e mundesh edhe ti qe besa !!!
  vor 8 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2 • Seveme Fetiqi Motra ime Drita ,falemnderit per kete poezi qe ia kushton mikut tone Agimit.Te lumte per keto vargje qe burojne si ujevare nga zemra jote e sinqerte.Mbreme me tha Agimi,"miqte e mi me dashurine e tyre vellazerore po ma zgjatin jeten dhe po me japin vullnet per jete,per ate si nje shkemb po qendroj dhe do te qendroj vetem per juve miqte e mi".I deshiroj sherim sa me te shpejt dhe shume e shume vepra tjera te bukura.
  vor 7 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2


 • Anna Hoxha Moter ,te falenderoje per shpirtin tuaj Engjell dhe i uroje z, Agim Gashi shendet dhe jete te gjate dhe sherim sa me te shpejte , paste cdo te mire ne jete , poezia e juaj eshte gjeniale dhe shumee shpirterore qe te ngroh shpirtin tone dhe ilac per mikun tone te madh komplimenti ♥️ perqafime moter AnA ,
  vor 6 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 1 • Rrok Nikci
  Drita Te lumt mikje e motra jone qe ja kushtove mikut tone e vllut tone keto vargje, te bukura e shum merituese se Agimin e kemi , si granit nuk ka smundje qe e rrezon, se ka kurajon Moralin e fort se vdo patriot , e ka fuqin shpirtrore, qe... zoti vet ja jep fuqin ,un vet kam pas nje smunje jo sheruese , mjeket me te mir kan dhen po thej dorheqje,po un ju kem then se ju jeni te gabuar dhe nuk ju besoj fjalen vetem zoti ijon ne qiell, e une ne tok, nuk jemi pajruar ,prandaj , kjo esht e verteta , qe nji dit dote shkruej .Miqvet e Mikeshavet, se kemi nevoj ti qajm hallet si te mirat ashtu te ato te hidhura besoj se dhe keto fjal te mija do i japin sa pak fuqi Vllaut tone Shendet e te kaluera, se njeriu esht maj fotrt se guri . Agimi do behet mir do e kaloj ket se sa me shum vuejtje dhe je me i fuqishim .ju due shum Agimin do e perqafoj e zoti i dhasht shendet e fuqi.dote luftojm armikun do lutemi per Agimin .:)Mehr anzeigen
  vor 6 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 1


 • Deti Jone Drit.. Shum bukur, je nje mike me nje zemer te madhe.. Me keto vargje thellesisht shpirterore kushtuar mikut tone te cemuar dhe mjeshtrit te madh te letersise dhe artit..Tregone se edhe ti je nje njeri me shume vlera. I uroj Agimit sherim te shpejt, i bindur se shpirti i tij i paster dhe i pasur eshte me i fort se c'do lloj semundje dhe ka per te fituar me siguri.. Te presim mik i dashur .
  vor 4 Stunden · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 1


 • Olga Thanasi Karabeci Vuajtja jote dhe varfëria
  Zemren time ma lëndon.Vella Agim une nuk di te thur vargje por po te kujtoj qe familja jone eshte shume e madhe dhe ty si pjestare i kesaj familje te bie qe te behesh i forte se familja te ka nevoj dhe lutjet e te gjithve jane fuqija jote .Hajde te mblidhemi nji here te gjithe e tja themi kenges me ty me krye.Moter Drita te falenderoj se shkruan ato qe nuk mund ti thur ne vargje .
  vor etwa einer Stunde · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2 • Gjon Bushgjokaj
  Pershendetje e nderuar Zj.Drita Krasniqi.Te lumte dora e mendja e ndritur per keto vargje kaqe te bukura qe i kushtoni kollosit te pendes Z.Agim Gashi.Me emocionove shume me ato vargje brravo Motra e Mikja ime.Z.Agim i uroje sherim sa me te... shpejt dhe kthim shendosh e mire ne gjirin e familjes se madhe te shkrimtarve dhe Artisteve te kombit shqiptare dhe familjes se tij.Zoti e ruejt dhe e ndihmofte per sherimin e tij.Te falnderoje per postimin.Poete....klm..........!!Mehr anzeigen
  vor etwa einer Stunde · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 3 • Teuta Tabaku Vargje te bukura ,te ndjeshme dhe miqesore kushtuar mikut tone A. Gashi,te cilit i uroj sherim te shpejte.Urime z.Krasniqi...ju faleminderit ..respekt.....!!
  vor etwa einer Stunde · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2
  • Als Spam markieren
  • Als Missbrauch melden...
  Als Spam markieren
  Gani Orana http://www.youtube.com/watch?v=qQZBp5qSFZs&feature=related  Agim Gashi- 7 Shtator në Kaçanik www.youtube.com
  Koncerti humanitar "Nëna Tereze" ,Zagreb 1990.
  vor 25 Minuten · Gefällt mir nicht mehrGefällt mir · 2


 • Agim Gashi Mrekulli! Drita dhe Ju po më ngrisni nga shtrati. Je të mrekullueshëm të gjithë.Ju falemnderit!
 • avatar
  Agim Gashi
  Administrator
  Administrator

  Numri i postimeve : 45956
  Age : 63
  Location : Kosovë
  Registration date : 17/11/2008

  Shiko profilin e anëtarit

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

  - Similar topics

   
  Drejtat e ktij Forumit:
  Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi