Musa Jupolli:Zë SHQIPËRIE (Agim Gashi-t)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Musa Jupolli:Zë SHQIPËRIE (Agim Gashi-t)

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Mar 12, 2012 7:23 pmMusa Jupolli:Zë SHQIPËRIE (Agim Gashi-t)

Në tingujt e sharkisë melodi
Në zërin tënd këngë
Melodia dhe zëri yt
Ngjyrat e Atdheut
Lule n' kopshtin e parajsës

Thuarja e vargjeve
Proza jonë kombëtare
Shikimin lart nga dritë e Diellit
Dorën në sharki
Me zemër në Shqipëri
Ai më tha mua vetë
Unë kam një dashuri
Dhe është e vetmja
E quhet SHQIPËRI

Eu Agim Gashi
Burrë nahije
Zëri yt lindi
Mbet
Mbetet
ZË SHQIPËRIE!

musa jupolli, paris“
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi